Aktualności

Medytacje online – live. Co myślicie?

 

Drodzy odbiorcy!


Co myślicie o wspólnej medytacji online raz w tygodniu?
Dajcie znać w komentarzu na Facebooku Piotr Bednarczyk Psychoterapia.
Może już niedługo pojawią się live’y.
 

Dostęp do pola kwantowego i ogromnego potencjału zapewnia medytacja. W niej przechodzimy poprzez ciszę poruszając się od fal beta, poprzez stan alfa do theta. Dzięki medytacji doświadczamy stanu obecności. Jesteśmy w tu i teraz poprzez zredukowanie napięcia. Cisza, zredukowanie bodźców zewnętrznych może wprowadzić Cię stan wewnętrzny i przejście w stan fal mózgowych alfa lub theta. Dzieje się to często poprzez zamknięcie oczu. Wyłączasz wtedy kanał wzrokowy przez który przechodzi 80% doznań sensorycznych.

Potencjał pola kwantowego, w którym jesteśmy połączeni ze wszystkim i wszystkimi, jest również funkcją innej naszej części mózgu – naszego układu limbicznego. Stwierdzenie bliźni odnosi się więc do każdego człowieka, tzn., że każdy nam jest bliski, przez fakt że jest człowiekiem. Jest to na poziomie naszych więzi z człowiekiem. Natomiast pole kwantowe odnosi się do każdego stworzenia, jakie istnieje na ziemi. odnosi się do nieskończonego potencjału stworzenia.

Poprzez wejście w świat wewnętrzny zwiększa się Twoje doświadczenie przestrzeni wewnątrz Ciebie samego, doświadczenie, że wszystko jest ze wszystkim połączone. W tym miejscu łączy się obecność z potencjałem pola kwantowego. Te jakości, jakie uzyskujesz możesz przenieść do swojego ciała.

czytaj więcej...

Wywiad z Piotrem Bednarczykiem, przeprowadzony przez Marię Hawranek.

Wywiad z Piotrem Bednarczykiem, poprowadzony przez Marię (Maję) Hawranek – kobietę, niezależną reporterkę, mamę. Przez część roku pisze z Polski, przez część – z Ameryki Łacińskiej. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Publikuje na łamach m.in. „Wysokich Obcasów”, „Dużego Formatu”, „National Geographic”. Wspólnie z Szymonem Opryszkiem wydała książkę Tańczymy już tylko w Zaduszki (2016).

Jak wygląda diagnozowanie Piotra po konsultacjach?
Jakie są dalsze kroki terapii?
Czy jesteśmy w stanie wpływać na nasze zdrowie fizyczne?
Gdzie mieszkają emocje w ciele?
Czy ekspresja wiąże się z agresją?
 
I wiele innych tematów.
 
Zapraszamy!

 

czytaj więcej...

Jesteśmy w trackie warsztatu JA SOMATYCZNE

 Spotkania mają na celu pomóc uczestnikowi poradzić sobie z powtarzającymi wzorcami w ciele, blokami emocjonalnymi, zatrzymanym ruchem rozwojowym. Żyć w teraźniejszości i uwrażliwiać na przyszłość. Nawiązać kontakt z częściami zdrowymi naszej osobowości. Zintegrować to, co jest oddzielone, a co umożliwia budowanie nowych jakości życiowych.
Podczas pracy grupowej uczestnicy doświadczają siebie w różny sposób: w ćwiczeniach, w wyobraźni, poprzez kontakt z własnym ciałem a także poprzez możliwość pracy według metody biodynamicznego oddechu, focusingu. Poszukują odpowiedzi na własne pytania i znajdują właściwe rozwiązania dla swojego życia

czytaj więcej...